۰۲۱-۲۲۳۸۴۲۵۹ :شماره پشتیبانی

سند استفاده از خدمات قرار

سند شرایط استفاده از خدمات قرار («این سند»)‌ کلیه حقوق و تعهدات شما را به عنوان کاربر "خدمات قرار" تعیین می‌کند. این سند، یک قرارداد لازم‌الاجرا بین شرکت رسید پردازش هوشمند با شناسه ملی۱۴۰۰۶۷۷۴۴۱۰ (که در این سند «قرار» یا «ما» نامیده می‌شود) و کاربر (که در این سند «شما» نیز نامیده می‌شود) است.

کاربر شخصی است كه با هر عنوان، با ایجاد حساب کاربری از هر نوع، اقدام به استفاده از خدمات قرار و فعالیت در این سایت می‌کند.

با قبول شرایط و خدمات، کاربر ملزم به حقوق و تعهداتی است كه در این سند و همچنین «سیاست‌نامه حریم خصوصی» درج گردیده و هر گونه تخلف از تعهدات، پیگرد قانونی مقتضی را در بر خواهد داشت. همچنین کاربر تنها مجاز به استفاده از خدمات قرار در راستای اهداف قانونی و مطابق با این سند است.

قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این سند حاکم خواهند بود.

لذا توصیه می‌کنیم این سند را با دقت مطالعه کرده و چنانچه سوالی برایتان پیش آمد، از طریق ایمیل support@gharar.ir با ما در تماس باشید.

۱- معرفی خدمات

قرار یک سرویس تعامل و برقراری ارتباط مبتنی بر ویدئو کنفرانس است که اولین نسخه آن در اردیبهشت ۱۳۹۹ توسط جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ایرانی طراحی و منتشر شد. کاربر می‌تواند با خدمات قرار به طور رایگان تماس ویدیویی برخط برقرار کرده و از این طریق با دوستان و آشنایان و همکاران خود در ارتباط باشد. همچنین قرار، می‌تواند وسیله‌ی مناسبی برای برگزاری جلساتی کاری، تجاری، کنفرانس‌های متنوع و کلاس‌های آموزشی باشد. خدمات قرار مکمل و نه جایگزین سایر وسایل ارتباطات جمعی نظیر شبکه سراسری مخابرات و شبکه تلفن همراه است. این خدمات در بستر شبکه‌ی داخلی اینترنت جمهوری اسلامی ایران و اینترنت بین‌المللی عرضه می‌شود.

۲-طریقه‌ی عضویت و هزینه استفاده

۱-۲-برای استفاده از خدمات قرار، لازم است ابتدا نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اقدام نمایید. حساب کاربری از طریق شماره موبایل و رمز عبور یکبار مصرف در قرار ایجاد خواهد شد. مسئولیت صحت اطلاعات با دارنده‌ی حساب کاربری خواهد بود. پس از احراز هویت، حساب شخصی صرفاً متعلق به شخص یاد شده خواهد بود و وی در قبال هرگونه استفاده از این حساب مسئولیت خواهد داشت.

۲-۲- نرم افزار قرار، نرم‌افزاری رایگان است و شما برای نصب و استفاده از این نرم‌افزار روی دستگاه خود، متحمل هیچ هزینه‌ای نخواهید شد. اما برای دسترسی به خدمات آن نیاز به اتصال به اینترنت است. به همین دلیل ممکن است شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت از شما بابت استفاده از اینترنت هزینه‌ دریافت کند.

۳-۲- در صورت به روز رسانی خدمات، قرار کاربر را مطلع کرده و شرایط مقتضی برای آموزش او را فراهم می‌کند. همچنین اگر نیازی به افزایش هزینه تعرفه باشد قرار ۷ روز قبل کاربر را از شرایط و امکانات و تعرفه‌ی جدید آگاه خواهد کرد.

۳- تعهدات کاربر

۱-۳- انتشار محتوا: کاربر متعهد است از بارگذاری، انتشار یا تبادل هرگونه‌ محتوای مجرمانه (موضوع فهرست مصادیق محتوای مجرمانه تعیین شده توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه) یا خلاف اخلاق و عرف جامعه‌ی ایران یا خلاف هر یک از قوانین موضوعه کشور، هرگونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف و همچنین بارگذاری، انتشار یا تبادل محتوای ناقض حقوق اشخاص ثالث از قبیل حقوق مالکیت فکری خودداری نماید. در صورت گزارش تخلف توسط سایر کاربران یا دستور قضایی مطابق با بند ۷ این سند رفتار خواهد شد.

قرار در مورد بررسی محتوای منتشر شده هیچ‌گونه مسئولیتی نداشته و کاربر باید با آگاهی از تطابق محتوا با موارد ذکر شده اقدام به انتشار آن نماید.

۲-۳- مسئولیت کاربر: مسئولیت استفاده از خدمات قرار بر عهده‌ی کاربر است و قرار هیچ تعهدی در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیرمستقیم و کیفری ناشی از دسترسي و استفادهٔ شما از محتوی سایت ندارد. کاربر متعهد است از هرگونه استفاده غیرمجاز یا سوءاستفاده از خدمات قرار به هر شکل، از جمله بدون قید محدودیت اختلال در خدمات، استفاده از برنامه‌های مخرب و جاسوسی، استفاده از ربات‌ها و هر نوع روش مخرب برای دسترسی به اطلاعات سایت، برنامه و محتویات آن از طریق هر سیستم و شبکه، ایجاد اختلال و تحمیل بار اضافی به هر یک از سرویس‌ها و سرورهای قرار خودداری نماید در غیر این صورت مطابق با بند ۷ این سند رفتار خواهد شد.

۳-۳- نحوه‌ استفاده کودکان: کودکان حق استفاده از خدمات و ایجاد حساب شخصی را نخواهند داشت مگر در صورت اجازه و صرفاً تحت نظارت و مراقبت ولی و یا قیم قانونی آنها. ولی یا قیم قانونی کودک مسئول کلیه رفتارها و تخلفات کودک از شرایط مندرج در این سند است.

۴-۳- گذرواژه: کاربر باید گذرواژه‌ای را كه به صورت رمز یکبار مصرف (OTP) برای او ارسال می‌شود به صورت محرمانه حفظ نماید و از در اختیار دیگران قرار دادن این گذرواژه اکیدا خودداری نماید. کاربر شخصاً مسئول حفظ امنیت و محرمانگی شناسه کاربری، گذرواژه و سایر اطلاعات اساسی خود (credentials) و همچنین اداره و تهیه نسخه یا نسخه های پشتیبان از ﻣﺤﺘﻮﯾﺎت ﻓﺎﯾﻞﻫﺎی ذخیره یا ﺑﺎرﮔﺬاری ﺷﺪه است. قرار مسئول خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری کاربر (با آگاهی یا بدون آگاهی وی) نبوده و تمامی عواقب ناشی از آن متوجه کاربر خواهد بود.

مسئولیت خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری که ممکن است متوجه قرار و شرکای تجاری آن گردد بر عهده کاربر بوده و قرار حق پیگرد قضایی را برای خود محفوظ نگه می‌دارد.

۵-۳- کاربر تایید و تصدیق می کند که نسبت به خدمات و کیفیت نحوه ارائه خدمات توسط قرار آگاهی کامل دارد و قرار ارائه خدمات را صرفا با کیفیتی که همزمان با موافقت کاربر احراز شده است، تضمین می نماید.همچنین کاربر با اطلاع از خدمات و کیفیت نحوه‌ی ارائه‌ی این خدمات اقدامات به ایجاد حساب کاربری کرده و قرار در مقابل عدم تطابق خدمات و نیازهای کاربر مسئولیتی نخواهد داشت.

۶-۳- کاربر ﺣﻖ واﮔﺬاری ﺣﻘﻮق و ﺗﻌﻬﺪات ﻧﺎﺷﯽ از ارائه خدمات موضوع این سند را ﺟﺰا" ﯾﺎ ﮐﻼ" و ﯾﺎ ﻣﺸﺘﺮﮐﺎ" ﺑﻐﯿﺮ ﻧﺪارد ﻣﮕﺮ پس از اخذ ﺗﻮاﻓﻖ قبلی ﮐﺘﺒﯽ قرار.

۷-۳- در صورت نقض هر یک تعهدات موضوع این قرارداد ، کاربر متعهد به جبران کلیه خسارات وارده به قرار خواهد بود.

۴- سلب مسئولیت

۱-۴- قرار هرگونه مسئولیت را در مورد محتوای منتشره توسط کاربر و خسارات مادی و معنوی که ممکن است از انتشار، بارگذاری یا از بین‌رفتن آنها ناشی شود از خود سلب و ساقط نموده است و تنها در صورت دریافت دستور قضایی، اقدامات مقتضی را به عمل خواهد آورد. کاربر می‌بایست قبل از انتشار محتوای مورد نظر از انطباق آن با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی و مفاد این توافق‌نامه اطمینان حاصل نماید.

۲-۴- قرار هرگونه مسئولیت را در قبال کیفیت اینترنت و اینترانت، شبکه‌های کابلی، رادیویی، بیسیم و مخابراتی و سایر عوامل خارج از کنترل قرار، همچنین کلیه خسارات ناشی از نحوه استفاده کاربران از سایت، از خود سلب و ساقط نمود.

۳-۴- قرار هرگونه مسئولیت را در قبال سو ٔ استفاده اشخاص ثالث از خدمات ارائه شده به کاربر (با یا بدون آگاهی کاربر) و کلیه خساراتی كه در نتیجه‌ی اعمال اشخاص ثالث به کاربر وارد خواهد شد، از خود سلب و ساقط نمود.

۵- فورس ماژور

فورس‌ماژور عبارت است از وقوع هرگونه حادثه خارجي غيرقابل کنترل و غيرقابل دفع و غيرقابل پيش‌بيني که مستند به عمل هيچ‌يک از طرفين این سند نباشد، از جمله مصاديق آن مي‌توان به مشکلات و اختلالات مربوط به سرور و زیرساخت، قطعی و اختلال در اینترنت و خدمات انفورماتیک کشور و یا اختلالات و خسارات ناشی از نقص فناوری های امنیتی، سیل، زلزله، آتش‌سوزي، جنگ و ديگر حوادث خارج از کنترل اشاره کرد که موجب توقف يا تأخير در اجراي قرارداد گردد و همچنین مواردی که انجام موضوع قرارداد حاضر را به دلایل مرتبط با تحریم ها یا ایجاد محدودیت و قطعی در ارتباطات اینترنتی و تراکنش های مالی متوقف کرده یا با تاخیر مواجه نماید. در حالت فورس‌ماژور هيچ‌يک از طرفين حق هيچ‌گونه ادعايي نسبت به يکديگر نخواهند داشت.

۶- حقوق مادی و معنوی

کلیه حقوق مادی و معنوی متصور در سایت و نرم افزار قرار و پایگاه داده آن، از جمله (بدون قید انحصار) تمامی متون، طرح‌های گرافیکی، رابط کاربری، رابط بصری، عکس، علائم تجاری، کد‌های نرم‌افزار و ساختار و نحوه بیان و تنظیم مطالب و محتوای موجود در سایت و نرم افزار قرار (که مجموعا «محتوا» نامیده می‌شود) ، انحصاراً در مالکیت قرار بوده یا حق انحصاری بهره‌برداری از آن متعلق به قرار و شرکت رسید پردازش هوشمند است. هر گونه نقض این مالکیت از قبیل مهندسی معکوس، استفاده از علامت، استفاده از نام و عنوان اثر و سایر حقوق،حسب مورد موجب پیگرد حقوقی و کیفری خواهد بود.

استفاده از خدمات قرار ، هیچ‌گونه حق مالکیت مادی و معنوی برای کاربر به وجود نمی‌آورد.

۷- عواقب تخلف از شرایط

قرار می‌تواند در صورت مشاهده‌ی هرگونه تخلف از شرایط موضوع این سند، حسب صلاحدید خود نسبت به ارسال اخطار به کاربر جهت رفع تخلف یا اصلاح محتوا یا مسدود نمودن حساب کاربر (با یا بدون اطلاع قبلی) اقدام نماید. کاربر حق هرگونه ادعا یا اعتراض در این خصوص را از خود سلب و ساقط نمود.

۸- تغییرات این سند

محتوای این سند دائمی نیست و ممکن است مطابق شرایط و اوضاع و احوال تغییر کند. تغییرات این سند ۷ روز قبل از طریق ایمیل به اطلاع کاربر خواهد رسید و تأیید او اخذ خواهد شد. در صورت عدم تمایل کاربر به ادامه‌ي استفاده از خدمات، وی می‌تواند با عدم موافقت با شرایط استفاده جدید به استفاده‌ی خود پایان بدهد.

۹- مرجع حل اختلاف و قانون حاکم

قانون حاکم بر روابط طرفین قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد. کلیه اختلافات و دعاوی ناشی از این سند و یا راجع به آن از جمله انعقاد، اعتبار، فسخ، نقض، تفسیر یا اجرای آن در ابتدا از طریق صلح و سازش فصل خواهد شد. چنانچه اختلاف مزبور ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ اعلامیه حدوث اختلاف از این طریق حل و فصل نگردد، موضوع به داوری اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران ارجاع تا از طریق یک داور حل و فصل گردد. داور علاوه بر مقررات حاکم، عرف تجاری ذیربط را نیز مراعات خواهد نمود. شرط داوری حاضر، موافقتنامه‌ای مستقل از این سند تلقی می‌شود و در هر حال لازم‌الإجراست.

در صورتی كه ادعای کاربر نادرست باشد؛ وی مکلف به پرداخت کلیه هزینه‌های مربوط به فرآیند داوری است.

۱۰- سایر شرایط

اگر بخشی از مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات مندرج در این سند نامعتبر، غیرقانونی یا غیرقابل اجرا شود یا به واسطه مقررات قانونی و ضوابط حاکم اجرای بخشی از سند حاضر ناممکن گردد، تنها همان بخش از مفاد سند نامعتبر، غیرقانونی، غیرقابل اجرا و ناممکن شده و با امکان قابلیت انفکاک در مفاد آن ، کارنامه با حفظ حقوق و اختیارات به موجب این سند ، در خصوص مفاد، شرایط، حقوق یا تعهدات جایگزین، با لحاظ هدف و عنصر اصلی سند حاضر ، مجدداً شرایطی را تدوین می نماید. سایر بخش‌های سند تا تدوین شرایط جایگزین، کما فی‌السابق لازم‌الاجرا است.

۱۱- رسیدگی به شکایات و سوالات

شکایات و سوالات از طریق ایمیل support@gharar.ir قابل پاسخگویی خواهد بود.

هر یک از کاربران می‌توانند در صورت مواجه با محتوی نامناسب و سایر تخلف‌های ذکر شده در این سند گزارش یا شکایت خود را از طریق ایمیل به اطلاع قرار برسانند. قرار به صلاحدید خود اقدامات مقتضی را به عمل خواهد آورد.

آخرین تغییرات این سند در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۹ صورت گرفته‌است.